Kształtka TUPY S.A.

Podpisaliśmy kontrakt na reprezentację oraz dystrybucję łączników z żeliwa ciągliwego brazylijskiego producenta firmy Tupy S.A.

Firma TUPY została założona w 1938 roku w Joinville w stanie Santa Catarina na południu Brazylii. TUPY jest producentem kompletnej linii elementów przyłączeniowych wykonanych z żeliwa ciągliwego stosowanych w sieciach instalacji wodociągowych, gazowych, parowych i centralnego ogrzewania.

Firma uzyskała certyfikaty według norm ISO9001, ISO/TS 16949 i ISO 14001. Posiada również prestiżowy certyfikat wydawany przez niemiecką instytucję DVGW (Deutscher Verein des Gas – und Wasserfachese.V.), który jest uznawany na całym świecie.

W Polsce firma posiada certyfikat wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, NIZP-PZH. Firma obecnie zatrudnia 12 000 osób, a połowę swojej rocznej produkcji eksportuje do ponad 40 państw świata. Łączna moc produkcyjna zakładu wynosi 800 000 ton części żeliwnych. Tupy jest również światowym liderem w produkcji części dla sektora motoryzacyjnego, m.in. do ciężarówek, autobusów, maszyn rolniczych i budowlanych, samochodów osobowych, silników przemysłowych i morskich.